آبکاری برنز

شرکت پرتو فلز پوشان کلیه خدمات آبکاری برنز از جمله مشاوره فنی، راه اندازی خط آبکاری، فروش مواد و آبکاری قطعات را با بهترین کیفیت ارایه می دهد.انواع آبکاری برنز

آبکاری برنز سفید

آبکاری برنز طلایی

bronze platedبا تغییر عناصر و یا درصد آنها می توان به انواع مختلفی از ترکیبات برنز دست پیدا کرد که ظاهر و خواص متفاوتی دارند. یکی از ترکیبات معروف برنز سفید است که رنگ سفید و درخشانی دارد. در واقع برنز سفید آلیاژی از سه فلز مس، قلع و روی است که به تیری متال (Tri-Metal) معروف است. درصد وزنی عناصر نامبرده شده بترتیب 55، 30 و 15 می باشد. البته برای این آلیاژ اسامی دیگری چون Tri-Alloy و یا MirrAlloy نیز استفاده می شود.

برنز سفید مقاومت به خوردگی و تیرگی بالایی دارد و در صنعت الکترونیک، تزیینات و شیرآلات پرکاربرد است. یکی از مهمترین کاربردهای این پوشش در جامپرهای مخابراتی است.

مراحل آبکاری برنز سفید

حمام سیانیدی متداول ترین حمام آبکاری برنز است. آبکاری برنز سفید به دلیل وجود سه عنصر فلزی می تواند چالش آور باشد. مشابه موارد قبل اولین مرحله آماده سازی زیرلایه است. که شامل شست و شوی قطعات با مواد شوینده، التراسونیک، چربی گیری و فعال سازی سطح با اسید است. قبل از آبکاری برنز از پوشش مس میبایست بعنوان زیرلایه استفاده کرد.

آند مورد استفاده برای آبکاری برنز فولاد زنگ نزن 316 است. دمای آبکاری 60 درجه سانتی گراد می باشد. با توجه به وجود 3 عنصر در حمام تنظیم جریان اهمیت دارد برای مثال جریان بالاتر موجب بالارفتن مقدار مس پوشش می شود و کاهش جریان مقدار قلع پوشش را افزایش می دهد. مس بیشتر موجب زرد رنگ شدن پوشش می شود. حمام برنز حاوی 8.5 گرم در لیتر مس، 34 گرم در لیتر قلع، 0.75 گرم در لیتر روی، 50 گرم در لیتر پتاسیم سیانید و 30 گرم در لیتر پتاسیم هیدروکسید است. زمان آبکاری روی 90 دقیقه تنظیم شود. بعد از آبکاری، قطعات با آب شهر سپس با آب مقطر شسته در نهایت با سشوار خشک شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


آدرس دفتر مرکزی: تهران خیابان فاطمی غربی نرسیده به پارک لاله روبروی موزه فرش کوچه هما پلاک 14 طبقه 4
آدرس کارگاه: شیراز شهرک صنعتی خیابان دانش نبش کوچه 200
تلفن تماس: 1330 103 0917